Więcej niż muzyka Chopina w Polsce

Więcej niż muzyka Chopina w Polsce
Więcej niż muzyka Chopina w Polsce

Polska muzyka nie jest znana w krajach Beethovena, Bacha i Mozarta. I jedno można powiedzieć na pewno: w rzeczywistości nie było ani polskiego potoku, ani Mozarta. Ale polacy mają Chopin, o której wie cały świat. Fryderyk Chopin (Fryderyk Franciszek Szopen, 1810-1849), czy był synem profesora francuskiego domu i polskiego szlachcica, który wszedł w 1810?elazowa Wola urodził się w Warszawie.

Chopin szybko stał się ambasadorem Rp na uchodźstwie z Paryża, w sensie polskiego romantyzmu jak żarliwie zwolennika wyzwolenia swojego kraju. W szczególności, jego nokturny i jego walc-piękne świadectwa jego patriotycznej postawy. Jego rewolucyjna marzenie, zbudowany na cześć Francji, ojczyzny jego ojca, został zauważony jego polskimi polakami jako wezwanie do buntu i krzyku protestu przeciwko depresji i znienawidzonego języka obcego panowania. Po ii wojnie światowej pierwsze bity rewolucyjnej strategii stały się melodią dla podziemnych partyzantów armii polskiej. Chopin znalazł polską muzyczną teksty i wprowadziła z elementami mazurków Polską muzykę ludową, która zrobiła go zachęcające.

Chociaż Chopin był autorytatywny kompozytorem świata, 

Chociaż Chopin był autorytatywny kompozytorem świata,

on nie napisał polskiej opery narodowej, na które tak długo czekałem. To jest to, co się stało z Станисом?AW Moniuszko (1819-1872), polski Śmietana. Użył jeszcze bardziej spójne motywy Polskiej muzyki ludowej. Jego opera „Hulk”, prawie nieznana poza granicami Polski, jest uwodzicielski крестьянкой, który ostatecznie zabija siebie. Nawet dziś ta opera jest częścią klasycznego repertuaru wszystkich polskich śpiewaków operowych.

W tym samym czasie, polityków i muzyków były kompozytor i pianista Jan Игнаси Paderewski (1860-1941), który bardzo pod wrażeniem prezydenta Woodrow Wilsona podczas Gali gier w Stanach Zjednoczonych. Suwerenność Polski stał się głównym zadaniem i jej 14-punktowego planu pokojowego zakończenia i wojny światowej. Wpływowy Paderewski został premierem swojego kraju w 1919 roku i reprezentował go na Paryskiej konferencji pokojowej. Po okupacji Polski został przewodniczącym parlamentu na uchodźstwie w Londynie w 1940 roku. Jednak przejście do polityki nie był dobry dla kompozytora Paderewskiego, który nigdy nie osiągnął takiego mistrzowskiego poziomu kreatywności, jak na początku wieku. Paderewski był jednym z najbardziej charyzmatycznych osobowości polskiej kultury i najlepszym pianistą z Franza Liszta. Jego opera „Манру” (1901) – najbardziej znana sztuka Paderewskiego i pozostaje do dziś jedyną polską operą, która kiedykolwiek pojawiła się w metropolitan opera w Nowym Jorku.

Karol Шимановский (1882-1937) stał się wielkim pionierem polskiej muzyki. 

Mimo, że jego podejście nie był mniej widoczny z powodów politycznych, znalazł własny styl, inspirowany импрессионизмом Strawińskiego. Jego opera „król Roger” (Król Roger, 1926) jest podobna do jego symfonii, repertuar polskich sal operowych i sal koncertowych.

Karol Шимановский (1882-1937) stał się wielkim pionierem polskiej muzyki.

Po ii wojnie światowej muzyki, jak i cała kultura polska, przez długi czas dominowała nad urazami okupacji i Holokaustu. Krzysztof Penderecki (*1933) otworzył muzyczną nowoczesność Polski i stał się jej najbardziej znanym przedstawicielem. Jeszcze w latach pięćdziesiątych charakteryzuje się nowoczesnym rozumieniem muzyki wykraczającej poza ramy klasycznej harmonicznej nowej tradycji muzycznej ziemi. Jego prace inspirowane religią, stały się arcydziełami muzycznej współczesności. Poza granicami Polski jego dzieła w większości dat jako „polskie Requiem”, „przypomnienie o Auschwitz i Hiroszimie”,” oratorium „i”ten Irak”. Jesień Warszawy (Warszawska Jesie?) ogłosiła na poziomie międzynarodowym, co z 1957 roku stała się ważnym Światowym festiwalem sztuki współczesnej.

Muzyczna nowoczesność Polski zawiera Witolda Лутославского (1913-1995) z jego pasją motywy Polskiej muzyki ludowej, która miesza się z elementami zachodnioeuropejskiej Awangardy w jego głównym dziele „Musique Funebre”. Henryk Miko?aj Górecki (*1933) nawet udało się zdobyć Pop Charts z jego trzecia symfonia (symfonia wypadków) i stał się postacią kultu w Polsce.

Jednak, jak silna by nie była muzyka współczesna Polski, polskie джазы stały się bardziej znane, gdzie wraz z skandynawów widział najlepsza klasa W Europie w ciągu pięciu lat

Początek był prawie mylące, ukrytych w piwnicach, w których już w latach pięćdziesiątych była prowadzona propaganda przeciwko reżimowi. Polski jazz postawił te tryby w rozterce między oklaskami i potępieniem muzyki, która, z jednej strony, należała do klasy wroga Stanów Zjednoczonych, ale z drugiej strony, była zakorzeniona w muzyce uciskanych niewolników. W tej niszy polskie джазы osiedlili się i udało się szybko stworzyć pewną przestrzeń wolności. Jeszcze w 1956 roku został on stworzony w Sopocie, z jazzowym Jamboree, wydarzeniem, które dziś jest najstarszym festiwalem jazzowym w Europie. Wszystkie wymiary jazzu w Europie grał tam, jak w Warsaw Jazz Days i Poznań Jazz Fair.

Liderem polskiej Dixie jest trębacz i kompozytor Henryk Маевский (*1936). Urszula Dudziak-to głos polskiego jazzu z jego пятиступенчатым pojemności. Kultstatus ma pianista Krzysztof Komeda Trzcinski, zmarł w 1969 roku. Z nim prawie wszystkie kolejne przywódcy wszystkich znanych grup wszystkich stylistycznych trendów grali polski jazz.

Poza granicami Polski jego filmowe prawa stały się znane, zwłaszcza dzięki muzyce Polańskiego”Dziecko Rosemary”.  Najbardziej znany jazz w Polsce-trębacz Tomasz Stańko (*1942), przedstawiciel współczesnego jazzu, który otrzymał europejską nagrodę jazzową w grudniu 2002 roku.