Ska-P w Polsce Zwrot hiszpańskiej grupy do skryptów

Ska-P w Polsce Zwrot hiszpańskiej grupy do skryptów
Ska-P w Polsce Zwrot hiszpańskiej grupy do skryptów

Ten koncert musi być po prostu wyjątkowo. Po czterech latach bezczynności na scenę ponownie wyszli mityczne SKA-p. Pierwszy koncert zaplanowano w Polsce, przed publicznością, która zrobiła na niej takie wrażenie podczas pamiętnego koncertu na festiwalu Przystanek Woodstock w 2014 roku, jeden z ostatnich przed przerwą. Te wspomnienia, które są tak jasne dzięki DVD „Live w festiwalu Woodstock”, która jest uruchomiona w 2016 roku, doprowadziły do tego, że grupa chciała wrócić do naszego kraju jak najszybciej. I tak robili; jeszcze przed tym, jak zostały ogłoszone daty w Hiszpanii, możemy zobaczyć ich na żywo.Choć wielu fanów, a nawet sama grupa pamiętają Woodstock 2014, jakby to było wczoraj, niektóre rzeczy się zmieniły w ciągu ostatnich kilku lat. Najważniejszą zmianą było to, że siusiu, drugi wiodący wokalista i top-showman, opuścił zespół. Z drugiej strony, akumulator, wracający po ataka serca, miał być wymieniony Iwanem Гево, członkiem zespołu technicznego. Tutaj jest mowa, że Juan został wprowadzony na skrzypce i trąbkę podczas wycieczki SKA-p. 

W liczba dużych Nieznanych również stan zdrowia Pulpul, którego szum w uszach, głównym powodem dla przystanku w grupie. Monitory dźwięk słuchawki Pulpul podczas koncertu, choć nie jest bardzo wygodne (Txema team técnicó było, że scena zmieniła się kilka razy) ograniczyły hałasy z otoczenia i, na szczęście, okazały się dość skuteczne.

Publiczność nie zawiodła. 

Publiczność nie zawiodła.

Pierwsi wyznawcy pojawiły się przed klubem już w 10 godzin. Do nich przyjeżdżali nie tylko polacy, ale i ludzie z całego świata: głównie hiszpanie (jak ci, którzy mieszkają w Polsce, jak i ci, którzy przyjechali, szczególnie do udziału w koncercie), anglicy, węgrzy, niemcy, włosi, słowacy lub nawet argentyńczycy. W końcu prawie cała przestrzeń została wypełniona (jedno z największych w Warszawie), ale prawdą jest również, że niektóre bilety jeszcze były w szafce. Przed rozpoczęciem koncertu fani kupili prawie wszystkie merchandising.; wkrótce po jego zakończeniu nic nie zostało.

W 20 pm impreza rozpoczęła się od prezentacji Pull the Wire, polskiego punkowego zespołu z miasta Żyrardów pod Warszawą. O 21: 15 na scenę weszła główna gwiazda. SKA-p zaczynał z wielką energią i pozostał na tym samym poziomie do końca. Pomimo ciągłej paranoi, ani fizycznego, ani technicznego braku nie udało się znaleźć. Koncert trwał dwie godziny, w ciągu których wykonali 24 utwory. To szaleństwo!Wielka tajemnica pm polegała na tym, jaki będzie koncert ska-p bez siusiu, odpowiedzialnego za to przedstawienie, które kiedyś było jej listem. I to prawda, pod względem wizualnym wiele się zmieniło: tym razem strojów i zabawek prawie nie było (pojawiały się tylko sporadycznie, jak w „prawo do zapisu” i „интифаде”). 

I choć siusiu nieocenione na koncertach, okazało się, że to też nie koniecznie. 

Muzycy łatwo weszli w publiczność i zaprosił wszystkich śpiewać i tańczyć. 

I choć siusiu nieocenione na koncertach, okazało się, że to też nie koniecznie.

Ponadto, przez cały Пульпульского koncertu często rozmawiałem z ludźmi i głosił w języku hiszpańskim piosenki, zwłaszcza te szczególnie silne ideologiczne treści, jak „wstyd”, „zbrodnia przy ubieganiu się” lub „интифада”. Nie zniknęły i inne duże sukcesy grupy, takie jak „marihuana”, które zostały przyjęte przez publiczność z wielkim entuzjazmem. Należy również zauważyć, że to był pierwszy raz, kiedy nowa piosenka „szachy dla króla” była grana na żywo i muszę przyznać, że brzmiało to bardzo głośno i pozostawiła bardzo dobre wrażenie.Grając 20 piosenek, zespół opuścił scenę i wkrótce wróciła w odpowiedzi na apele zwolenników. Oni wykonali cztery utwory i zakończyły się klasycznym „roboczym вальсом”. Widzowie śpiewali go od początku do końca, krzycząc: „opór!”взмахнув pięściami w powietrzu, uzupełniali tę wspaniałą noc.

Drobne problemy techniczne (w” ustawie o przyjęciu „i” ni fu ni FA”, mikrofon Pulpul pracował kilka razy i powinien nosić Joxemis) nie обескуражили ani grupy, ani publiczność. „Nawet nam się podobało, że nie wszystko było tak proste, że musieliśmy podjąć wysiłek” – powiedział Пульпул. Było jasne, że SKA-P cieszyłem się jak przyjęcia przez polską publiczność, jak i tego, że w końcu mogli razem wystąpić na scenie.

Następnego dnia rano muzycy powinni wrócić do Hiszpanii. 

Kiedy po koncercie rozmawialiśmy z Йоксеми, powiedział, że to wstyd, że mogli spędzić w Warszawie tylko jeden dzień i dwie noce. Powiedział nam, że był pod wrażeniem historii Polski w czasie ii wojny światowej, o której nawet nie słyszałem podcast w drodze do Polski. W sobotę rano odwiedzili muzeum powstania Warszawskiego, gdzie świadkami cierpienia nazistów. „Gdy krzyczeli na koncercie „антифашистская alarm”, myślałem: „gdzie jest lepiej niż tutaj?”‚”