Rekord piosenki „Despacito”

Temat ten był jednym z piosenki największych zjawisk muzycznej w tym roku na całym świecie. Prawda jest taka, że neuronauki nam daje wskazówki, dlaczego to robak, że nie jesteśmy w stanie wyprowadzić nas z głowy.Może, że piosenka podoba ci się to czy nie, ale naukowym powodów, które pomagają wyjaśnić sukces tematy „Powoli” Luis Fonsi i Daddy Yankee, że zamiatać na całym świecie.Liczne badania neurobiologii i psychologii okazało się, że istnieją pewne wspólne elementy w utworach lepkie, które pochodzą prowadzić listy i brzmią w kulminacyjnym święta.

despacito
„Muzyka obejmuje obszary mózgu związane z dźwięk i ruch, ale również strefy związane z emocjami i nagrody”, wyjaśnia BBC dr Jessica Grahn, setki osób, która studiuje muzykę na Uniwersytecie western Ontario (UWO, dla jego skrót w języku angielskim), w Kanadzie.Można przeczytać: sukces ‚Despacito’ Justin Bieber zaczął się w wakacje w Bogota. Jak mówi Grahn, istnieją badania, które pokazują, że piosenki, które nam się podobają, są te, które prowadzą do większego związku między obszarami mózgu, związanych z dźwiękiem i emocjami.Ale jak odbywa piosenki się ten związek?

Eksperci zgadzają się, że nie ma magicznej formuły, ale niektóre elementy, które działają jako piosenki przysmak dla mózgu.Pierwszy składnik był rytm.Gdy muzyka ma pokonać lub kompas, że łatwo prześledzić, jak w przypadku „Powoli”, eksperymenty wykazały, że zwiększa on aktywność obszaru mózgu, związane w ruch, nawet jeśli osoba w pełni spokojna.W ogóle, dużo muzyki pop, do której jesteśmy narażeni, mają rytm, który jest nam znany, że w pewnym stopniu przewidywalne.To jakość, zgodnie z Grahn, działa jako nagrody w mózgu, bo to jest dla nas bardzo miło, że piosenki będzie rozwijać się w uczciwy sposób, w co wierzymy, że tak będzie.Magia, jednak zdarza się, gdy piosenki zawiera jakiś element, który niszczy to, przewidywalne.Można zobaczyć: ciekawy film-Tygrysica Wschodu śpiewać Powoli”To nosić, że pobity, ale uczynić go bardziej interesujące w szczegółach, Romans, kto złamie zasady” – mówi Grahn.”To ciekawe, ale nie dalej, ponieważ uważamy, że to będzie się działo”.Zabici Garcia, producent muzyczny hiszpański, uważają, że odkryli ten mały szczegół, który sprawia, że „Powoli” specjalny.”Reíros ‚Powoli’, ale, jak łamie nogę do refrenu-to geniusz. Klucz do tematu” – napisał na swojej stronie na Twitterze.

Światowa popularność piosenki

Podział. Garcia odwołuje się do minucie 1:23 piosenka, w której melodia zatrzymuje się, i po raz pierwszy Fonsi mówi „Des pa ci to”. Tam, choć i prawie niezauważalnie, frazowanie Fonsi będzie desencaja tempa, jest opóźniony względem wskaźnika, co prowadzi rytm.”Luki w intonacji, jest tak radykalny, że podkreśla bardzo jak sprzęgło refrenie jak zamiar zmysłowy litery, tworząc jedność między zamiarem a efekt, co sprawia, że jego prace są tak dobrze” – wyjaśnia Garcia na swoim profilu Facebook.Zaleca się: Efekt ‚Powoli’: stewardem parodia nowa wersja piosenki.”Mózg rozumie, że nastąpiła przerwa, dziwna, i to przyciąga uwagę” – mówi.Według Garcia, wiele „sztuczek”, jak to jest, ale to, w szczególności, nie bardzo często, i znacznie mniej w muzyce pop.I piosenki dlaczego stosuje efekt ten pierwszy „Des pa ci to”, a nie na inne piosenki?”Bo jeśli go stosuje znów może zmęczyć” – mówi Garcia. „Nie można złamać rytm piosenki wiele razy, bo wymaga wysiłku dla mózgu”.