Polska znowu wygrała konkurs muzyczny Junior Eurovision, a Hiszpania zajęła trzecie miejsce.

Polska znowu wygrała konkurs muzyczny Junior Eurovision, a Hiszpania zajęła trzecie miejsce.
Polska znowu wygrała konkurs muzyczny Junior Eurovision, a Hiszpania zajęła trzecie miejsce.

Polska wygrała w niedzielę po raz drugi z rzędu juniorów Eurowizji, który odbył się w polskim mieście Gliwice, gdzie masowe głosowanie publiczności był decydujący, aby dać zwycięstwo piosenkarce Wiki Gabor, a następnie przedstawiciela Kazachstanu i Hiszpanii Melanie, który wyszedł na trzecie miejsce z tematem „Mars”.

Polski Wiki Gabor jest zwycięzcą konkursu, z tematem „superbohater” piosenka napisana Małgorzata Uscilowska, Patrick Кумор i Dominik Бучковски, z częściami w języku polskim i angielskim, gdzie jest wezwanie dla wszystkich dzieci, aby uczestniczyć i zmienić świat: „jesteśmy superbohaterami, możemy uratować świat „(„jesteśmy bohaterami, możemy zmienić świat.”).

Urodzona w Niemczech 12-letnia polska piosenkarka rozpoczęła swoją edukację muzyczną w wielkiej Brytanii, a obecnie mieszka w Polsce, gdzie został finalistą drugiej edycji „The Voice Kids” w tym środkowoeuropejskim kraju w lutym 2019 roku.

W ten sposób Polska powtarza wygraną, która wygrała wydanie 2018 Roksana Wegiel.

W ten sposób Polska powtarza wygraną, która wygrała wydanie 2018 Roksana Wegiel.

Hiszpański Melani podpisał imponujący występ w Polsce, gdzie jego ostre zasługuje na oklaski od tłumu, która przytłacza Gliwice Arena, która podziwia sztuki w Walencji.

Melanie wyszła na scenę w towarzystwie chóru z czterech śpiewaków, z bardzo imponującym wejściem na scenę i wiele po wiadomości swojej muzyki: dno z rybami i bąbelkami, w dodatku do około rybackie sieci, pełna tworzyw sztucznych, z tymi, którzy chcieli przypomnieć widzom o znaczeniu opieki nad planetą.

Piosenka „Mars”, pop-styl, ale z imponującymi rundami, w dużej mierze dzięki меланис возаррон, stara się zwiększyć świadomość z portugalskim tekstem na temat znaczenia ochrony mórz i oceanów świata.

Rzeczywiście, motyw przyciąga uwagę krajowych sędziów i zdobyła dwanaście punktów (maksymalna liczba punktów) od ekspertów z Włoch i Albanii, podczas gdy portugalskie jury dało Polsce dwanaście punktów.

Ale Melanie nie mogła pokonać ogromny 166 głosów, które polski przedstawiciel otrzymał od społeczeństwa, nie zważając na krytykę systemu głosowania Eurowizji juniorów i entuzjazm, przedstawionym przez hiszpańskich fanów, którzy w ostatnich godzinach oskarżony o tym, że zostały one zorganizowane Melanie w niektórych krajach uczestniczących (w tym Polskę).

Na Eurowizji юниорам, jak i dorosłym, około 50% punktów dają profesjonalne jury, 

Na Eurowizji юниорам, jak i dorosłym, około 50% punktów dają profesjonalne jury,

a pozostałe 50% reszty publiczności, ale duża różnica w tym, że w wersji dla dzieci Głosu opinii publicznej przyjmowane są poprzez wykorzystanie internetu za darmo i bez konieczności rejestracji na stronie, oprócz głosowania w własnym kraju.

W ten sposób podium otwierali Polska z 278 punktów (112 punktów krajowych jury i 166 punktów publiczności), Kazachstan z 227 (148 punktów przysięgłych i 79 punktów publiczności) i Hiszpania z 212 punktów (108 punktów krajowych jury i 104 punkty publiczności).

Chociaż Portugalia nie wygrała zwycięstwo, ona osiągnęła więcej niż zauważalny trzeciego miejsca na mistrzostwach europy juniorów pan konkursie „Eurowizji” przez trzynaście lat po swojej ostatniej udziału w dziecięcym konkursie, po działaniu w 2006 roku, Dani Fernandez z jej piosenką „Te dou a minha voz”. W 2007 roku RTVE postanowił zrezygnować z udziału w Portugalii w konkursie po tym, jak ówczesny dyrektor łańcucha Javier Pons powiedział, że „konkurs promuje stereotypy, które nie dzielimy”.

Rozwiązanie to zostało poddane krytyce ze strony znacznej części portugalskiej publiczności, która od tego czasu domagała się powrotu narodowego przedstawiciela na ten konkurs.

Jedyną wygraną, одержанной Hiszpanią na Eurowizji, Andaluzja stała się Maria Isabel ze swoją piosenką „Antes morta simples”, temat, który dzięki wiedzy młoda piosenkarka zdobyła europejczyków.

W tym roku puchar juniorów konkurs Eurowizji zebrał śpiewaków od 9 do 14 lat z 19 krajów.