Polska pułapka-to jedno, i to jest warte twojego czasu

Polska pułapka-to jedno, i to jest warte twojego czasu
Polska pułapka-to jedno, i to jest warte twojego czasu

Polska-kraj kontrastów. To mieszanka post-sowieckiej melancholii i patriotycznej chwały, kraj, który odwraca się na katolicką tradycję i z niecierpliwością czeka wyborczego fascynacji zachodnimi trendami. Muzyka-pułapka nagle stała się jednym z najbardziej popularnych gatunków w kraju. Dlaczego gatunek jak gałąź hip-hopu, jest ściśle związana z amerykańskiej ulica rap-kulturą, tak mocno się zmieszał się z polską młodzieżą?

W latach 1990-tych w społeczeństwie stało się wiele zawirowań w wyniku upadku komunizmu. To stało się katalizatorem przebudzenia z pierwszych hip-hop-ruchów w kraju, które dały polskim рэперам prawo publikować swoje uliczne rymowanki. Prawie 30 lat później, i nowa fala młodych artystów wykorzystuje alternatywne dźwięki pułapki, aby uchwycić surowe ściany polskiej tożsamości.

Polska pułapka staje się popularna w całym kraju za pośrednictwem, 

Polska pułapka staje się popularna w całym kraju za pośrednictwem,

Soundcloud i w ostatnich latach przez radio. Podczas gdy niektórzy artyści koncentrują się na prostej replikacji dźwięku amerykańskiej pułapki, niektóre całkowicie przemyślenia gatunek, czerpiąc inspirację w ciemnej słowiańskiej estetyki. Z ostatnio myślę o hiszpańskim рэпере Tommy Cash jak o postsowieckiej posterboy, ale sprawdzałem to wszystko; ostatnia nisza polskiej muzyki Trap wizualnie boso, bez żadnych autentycznych wysiłków. Wyjątkowe brzmienie języka polskiego daje рэпперам przez gatunek-od huczne aktów, pod wpływem USA, do niskobudżetowych ulicznych kaznodziejów-zdolność do tworzenia charakterystyczne improwizacji: niesamowity obrót do normalnej muzyce. Od самонадеянных i nostalgicznych tekstów do kapryśny i optymistycznych utworów artyści stanowią razem eklektyczna polskiej muzyki pułapki.

Taco Hemingway.

Taco Hemingway.

Taco (Filip Szcześniak), bez wątpienia, najbardziej znany polski artysta-траппинг. Nie zważając na swój stan, reklama na portalach i tradycyjnych MEDIÓW wysycha na jego twarzy. Taco zaczął nabierać tempa w 2014 roku, dzięki smaku Lanza, który słyszał, jak on krytykował go jako młodego człowieka w Warszawie. Jego poprzednia produkcja bardziej wygląda na аудиодраму, która tworzy naturalistyczne, warunki atmosferyczne i wizualne historii. Podejście taco tkwi w wielu wad społeczeństwa, a także w jego własnych несовершенствах i namiętności. Muzyka rapera daje słuchaczom możliwość zanurzyć się w świecie, gdzie wszystko pachnie, jak mówi, jak ” Frankfurt i kalafior.”Tu długie letnie dni oferują odpocząć od меланхолического uczucia, które można uspokoić tylko napojem na Wiśle.

Pro8l3

Pro8l3m-to duet hip-hopu, który pozostaje tajemniczy, pomimo narodowej chwały. Dzięki bardziej tradycyjnej i agresywnej formie śpiewu (w wykonaniu Oskara Тусиньского) dźwięk Pro8l3m zachowuje złowieszcze i syntetyzowane efekty muzyki-pułapki dzięki изобретательному produkcji Piotra „Steez” Szulc. Para często rozmyśla o гедонизме, w którym narkotyki, pieniądze, dresy, kobiety i wódka-jedyny styl życia. Estetyczne i teledyski duetu pokazują brutalne, okrutne i zimne rytmy, które odzwierciedlają ciemne zdjęcia z imprezy, na którą tak jasno link.

Quebonafid

Quebonafide (Kuba Grabowski) – to ekstrawagancki polscy artyści. Jej ton brzmi jak skrzyżowanie Lil Usg Wörth i skazanymi na śmierć. Квебо zasłynął swoim projektem „Эгзотика”, w którym nagrał muzykę w wielu miejscach na świecie. Raper często przeskakuje z mrocznych dźwięków i liter na dawne urazy na bardziej żywe melodie, które można podziwiać na imprezie w domu. Jego wspólny projekt z Taco Hemingway, TACONAFIDE, był wielkim sukcesem w 2018 roku. Wspólne albumy „SOMA 0,5 mg” i „Soma 0,25 mg” krytykowali pokolenie, które żywi się uwagą, narcyzmu i bodźcami. W drugiej części albumu Artyści myślą i badają osobistych demonów.

Hewra.

Hewra-rap-zespół, który jest częścią nielegalnego ruchu, który wita ulicy kulturę polskich nisz. Zespół skłonny użyć hipnotyczne rytmy i sposób выплевывания prętów, co sprawia, że ich estetykę „na zewnątrz stajni” bardzo wiarygodne.  

Otsochodzi.

Miłosz Stępień, znany jako Otsochodzi, – młody raper, który wyciąga najlepszą jaśniejszą stronę pułapki. Ich odważne, zniewalające chóry w połączeniu z gwałtownymi uderzeniami i ciepłe próby sprawiają, że piosenki są bardzo charakterystyczne.

Beduini

Бедои (Borys Пшибыльский) raczej przeciwko wielu innych aktów, o których mowa tutaj, ale byłoby nierozsądne, aby wykluczyć ich z tej listy. Miła muzyka, jakaś ироничная, grupa nastolatków. Jego pierwsze nagrania są pełne melodii, ale ostatnio przerzucił się na metalową pułapkę, przypominającą Tekashi 6ix9ine lub Ghosticaane.