Ornish: jeszcze lepiej dla zdrowia serca?

Ornish: jeszcze lepiej dla zdrowia serca?Wszystkie uwagi w ostatnich latach na  diet (takich jak Atkins, South beach, i )—a teraz o „dobrych” tłuszczów (jak w diecie śródziemnomorskiej)—a co się stało z dieta, która przyczynia się do bardzo niskiej zawartości tłuszczu, bogate w błonnik, węglowodany żywności? Wciąż rozważa uzdrawiającej drogi zjeść dzisiaj gdy była w 1990s, kiedy było zawsze dla zdrowia serca?

Krótka odpowiedź brzmi-tak. I jak naukowcy stwierdzili, że dieta może mieć breakfastblogger korzyści za serce.

Więcej niż dieta

„Diety rzeczywiście program styl życia, który ma cztery składnika. Został on opracowany przez dr Dean , który jest prezydentem non-profit instytutu Naukowo-badawczego medycyny prewencyjnej, kliniczny profesor medycyny na uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco, a także znanym autorem i wykładowcą. Część zasilania-to roślinne dieta, która składa się z owoców, warzyw, pełnego ziarna i roślin strączkowych (w szczególności soi) z naciskiem na całe nieprzetworzone produkty. W swojej tylko postaci, zwierzęce białko jest ograniczony biel jajka i nonfat jedzenie nabiał, i nie będą dodawane do olejów. Mniej niż 10 procent kalorii pochodzi z tłuszczu.

Innymi trzema kluczowymi elementami są umiarkowane ćwiczenia fizyczne (np. szybki marsz, nie mniej niż trzy godziny w tygodniu), zarządzanie stresem (np. joga i medytacja, godzinę dziennie) i wsparcie społeczne (komunikacja z innymi pomaga nam dobrze się zachowywać).

Od tego czasu program (teraz zwany Ornish Spectrum) przeszedł niewielki lifting: w zależności od twoich celów, teraz możesz wybrać z „widma” w kategorii produktów spożywczych, ранжируя od większości do najmniej zdrowych. Niektórzy ludzie, na przykład, mogą wybrać, aby włączyć ryby, oleje roślinne, lub nawet niektóre makarony, biały ryż, słodycze z okazji.

Nic dziwnego, że, jak i inne roślinne diety, bogaty w witaminy, minerały, antyoksydanty i błonnik, a także niską zawartość tłuszczów nasyconych i cholesterolu—zwłaszcza w porównaniu z diet o wysokiej zawartości białka i niskiej zawartości węglowodanów. Jedno z badań wykazało, że mężczyźni po Орниш – takiej diety (bardzo beztłuszczowe i wegańskie) zużyte 59 gramów błonnika dziennie, średnio (w porównaniu z 16 gramów w typowej amerykańskiej diecie) i mniejsze spożycie tłuszczów nasyconych od 20 do 5 gramów dziennie. Ale dieta też miewa skłonność być niski w innych odżywkach przeważnie znajdują się w żywności zwierzęcego, jak witamina B12 i cynk—który jest dlaczego zakres Ornish zaleca multivitamin.

Zachęcające wieściZachęcające wieści

Badanie d-ra w 1990 roku wykazały, że jego zintegrowanego podejścia do życia nie tylko leczy ишемическую choroby serca, może on, jak i statyny, także przyczynić się do regresji blaszek miażdżycowych w tętnicach. Niektórzy ludzie, którzy opiekowali się nim w ciągu roku, zwrócili nadciśnienie blokadę na 10 procent, co powinno spowodować znaczne zmniejszenie zawałów serca i udarów mózgu.

Badania przeprowadzone w ciągu ostatnich kilku lat, potwierdzają dokonane wcześniej ustalenia. Na przykład, w badaniach przeprowadzonych w amerykańskim czasopiśmie kardiologia w 2011 roku, ludzie z chorobami serca, cukrzycą lub sercowych czynników ryzyka, które szły programu w ciągu trzech miesięcy, mieli znaczną poprawę cholesterolu we krwi, cukru we krwi, ciśnienia krwi, jakości życia, a nawet poznania. I badanie 2008 roku w tym samym czasopiśmie wykazały, że większość ludzi z chorobami serca, którzy po programie, stały się wolne od uderzeń.

Jak z innymi nisko-kwasy diet wegetariańskich, spadek cholesterolu („dobre”) wraz z cholesterolem („zły”) na diecie , choć to niekorzystnie wpływa na sercowonaczyniowych zdrowie, Według ankiety 2009.

Począwszy od 2011 roku, program Medicare pokrywa program dla ludzi, którzy mieli atak serca w ciągu poprzedniego roku lub innych chorób serca lub czynników ryzyka. Ten intensywny program rehabilitacji kardiologicznej, dostarczane przez certyfikowanych specjalistów opieki zdrowotnej, dostępna w kilku stanach, z planami rozszerzenia. Niektórzy prywatni ubezpieczyciele również przykrywamy.

Mimo wszystko, dieta w ramach programu Орниш nie było w porównaniu z innymi dietami. Możliwe, że takie same korzyści otrzymane z każdym zdrową dietą łączy z treningiem, redukcją stresu i społecznego wsparcia.

Zadanie: trzymać się goZadanie: trzymać się go

Nawet jeśli Орниш dieta nie mówić o diecie miasta za późno, to nie znaczy, że on gdzieś zniknął. US news i World Report ocenił go #1 „Najlepsza Dieta Zdrowe serce” z 35 popularnych diet w swoim rankingu 2015. Niestety, on również zajął 29 miejsce w „prostych diety do naśladowania”.”

Żadna dieta nie jest łatwa, ale to jedno jest nawet więcej możliwości, w związku z tym, że w swój oryginalny kształt przynajmniej ja tak mocno i bardzo—i brak grubego i niskiego wejścia proteina może uczynić go mniej wartościowe i w ten sposób ciężkiego wstaw k. I, oczywiście, duża część korzyści może pochodzić z elementów nie związanych z zasilaniem, – ćwiczenia, zmniejszenie stresu i wsparcia społecznego, które wymagają jeszcze większego zaangażowania i, być może, jakiś indywidualnej instrukcji.