Muzyka w Polsce w latach 1950: Gdy Socjalizm Zderzył Się Z Powstaniem

Muzyka w Polsce w latach 1950: Gdy Socjalizm Zderzył Się Z Powstaniem
Muzyka w Polsce w latach 1950: Gdy Socjalizm Zderzył Się Z Powstaniem

Wychodząc z głębi stalinowskiego skutki, muzyka dekady znalazły się utwory, obsługiwane przez państwo-dość egzotyczne z dzisiejszego punktu widzenia-pobieranie komunistycznych wiadomości na temat pracy, a także bunt jazz, grający w дымных piwnicach, ukrytych przed wzrokiem urzędników, изгнавших gatunek. W innych miejscach 1950 Polski również резонировали romantyczny z wiekiem radio-orkiestrami i najstarszym rock and rolla w kraju. 

Budowa nowego domu

Budowa nowego domu

W latach 1950-tych zniszczenia ii wojny światowej w Polsce wciąż było bardzo niezwykłe. Oprócz domniemanych 6 milionów ofiar, wojna również doprowadziła do zniszczenia miast i wsi. Warszawa była jednym z najbardziej zniszczonych dzielnic z ponad pół milionem zamordowanych obywateli i około 85% zniszczonych budynków. Epic zadanie odbudowy stolicy stała się symbolem odbudowy Polski.Ale Odrodzenie Polski było daleko od tego wolnego państwa, jak to było przed wojną-komunizm był narzucone mu przez radę. Ponadto, w okresie od 1949 do 1956 roku wiązało się to z oficjalną estetyczne doktrynę porad, socjalistyczny realizm, który miał przyczynić się do komunistyczny kosmonautyce, ujawniając tematy związane z pracą. To ogarnął wszystkie rodzaje sztuki, w tym muzyki. Jednak, pomimo ogólnej ciemności tego czasu, w niektórych dzieł sztuki udało się rzucić nieco światła.Building a New Home, pierwotnie nagrana grupa thechór Czejandavocal, jest jedną z tych piosenek głównego początku lat 1950-tych, które są już bardzo stare, ich społeczny charakter po prostu nie przekracza, co jest dobre, to kompozycja. Podobny przypadek-piosenka 1952 roku czerwony bus, który chwali transport publiczny w Warszawie. 

Tekst piosenki napisał Kazimierz Winkler, a muzyka-Władysław 

Szpilman, znany polsko-żydowski muzyk, których wojenny los przedstawiona w filmie”Oskar”Romana Polańskiego „pianista”.

Tekst piosenki napisał Kazimierz Winkler, a muzyka-Władysław

Utwory stały się prawdziwymi przebojami i nadal dość rozpoznawalne dziś. Ale duża część muzyki tradycyjnej 1950 miała wiele airplay nie dlatego, że była szczególnie dobra lub popularny, ale po prostu dlatego, że to był wspierany przez państwo. Aby przyczynić się do социалистически-realistycznym trendy, władzy w 1949 roku zakazano wszystkie polskie i несоветское radio. Schemat trwała do połowy lat 1950-tych, a to oznaczało, że nawet temat utworu, takie jak Вальчик Мурарский (walc budowniczy), zostały wydane.

Oczywiście, wszystko to doprowadziło do muzycznej контркультуре, który obracał się wokół jazzu. Jazz był jednym z zakazanych gatunków na radio w 1949 roku, a nawet zrezygnował z występów publicznych muzyki jazzowej. Gatunek symbolizował zachodni styl życia, dlatego gra w jazz mogła wpaść w kłopoty-studentów za to, na przykład, relegowano z Uczelni. Ale pomimo tych wysiłków, władze zapomnieli podstawowe prawdy, które wie Zakazany owoc lepiej, i w przeciwieństwie do swojego celu Jazz był zawsze modne:dobra ilość muzyków, którzy grali w tym underground-czas jazzu, byli zajęci Melomani, jak saksofonista Jerzy Matuszkiewicz A. K. A. Duuś lub контрабасист Witold kujawski.  Mówią, że ostatni wprowadziła jazz młodemu Кшистофу Комеду (który stał się sławnym pianistą i kompozytorem kinematografii) na jam sessions w swoim mieszkaniu w Krakowie.

Krzysztof Komeda

Jazzowy kompozytor, pianista i lekarz udał się do Stanów Zjednoczonych, aby pracować nad utworami dla dzieci i buntu Rosicaary.

W swoim artykule Staszczyszyn również zauważyć soundtrack pianista Marcin Masecki, który próbował wywołać epoka.:

Andre Павликовский Wygrał Nagrodę Dla Najlepszego Reżysera W Cannes 2018

Reżyserowi Zimnej wojny (Zimna Wojna) otrzymała nagrodę jako Najlepszy reżyser podczas 71. Jest to najbardziej spektakularny sukces polskiego kina w Cannes wygrał, od momentu pianista 2002 Palmas de Oro.

Muzyka łączy w sobie tradycje ludowe i jazz, śpiewa wiersze i instrumentalne aranżacje w soundtrack, który przyciągnął krytyków i widzów.Żeby było jeszcze trudniej było to, że choć Jazz był zakazany, muzykę, która po prostu zawiera wpływów jazzowych, nie było.w ostatnim czasie Jazz stał się budzi muzyka z filmu Cold War, który przejął jego reżyserem Andre Павликовски w tym roku na festiwalu filmowego w Cannes z Best Director award. Culture.pl ‚ s Bartosz Staszczyszyn pisze, że:

W połowie 1950 roku, po śmierci Stalina w 1953 roku, социалистически-realistyczny zapał zaczął słabnąć. 

Ten nowy okres zwany topniejącego. W muzyce zostało to udowodnione w 1956 roku tym, że władze zezwoliły to zrobić przez rok po zniesieniu zakazu na żywo jazz-jazz w nadmorskim mieście lava. Festiwal został zorganizowany przez Leopolda Тирмандом, znanym pisarzem i działaczem jazzu. Dziesiątki tysięcy spotykają się w sierpniu na cotygodniowym spotkaniu, aby usłyszeć takie zespoły jak Меломани, Komeda секстето i grupa pianisty Zygmunta Уичари. Tłum mówi, że im się podobało, a zwłaszcza nowoczesny jazz z jego komedii: miła atmosfera imprezy, który był pod opieką wielu młodych ludzi, miłośników muzyki, świadomy styl smaków konserwatystów MEDIA, które donoszą duża liczba fałszywych twierdzeń o rzekomym zachowaniu było „chuligaństwo” lub ” niewłaściwe.”Ale ponieważ nic się nie stało, władze zezwoliły kolejna edycja festiwalu za rok. later.At radio jednocześnie zmieniło. Teraz było mniej piosenek, związanych z pracą, chociaż jazz pojawiał się powoli. Najczęściej nadawanych orkiestry państwowego radia, na których grali kilku wokalistów. Wielką wiedzę w tym zapomnianym zakresie od 1950 polskiej pop dostępna podwójny album w Skład Z Polskiego Radia: Szlagiery 50 lat. (From the Polish Radio Archives: Hits of the 1950), which presents tunes from the years 1953-59. W tym starcie w 2014 roku znajdziesz utwory nagrane Warszawskim radio-orkiestrą pod kierunkiem znanego Jana Каймера, krakowskiego radia-orkiestry i radio-orkiestry Wrocławia.

Ponglish Pop: Zjawisko Polskich Piosenek W Języku Angielskim

Polscy śpiewacy i grupy czasami robią jedną i tę samą piosenkę lub nawet całe albumy, zarówno na rynku polskim, jak i angielskim. Starając się zaspokoić zarówno krajową, jak i międzynarodową opinię publiczną, niektórzy artyści również znaleźć interesujące mówić po angielsku, język używany na wielu płytach winylowych, które ich inspirują. Tutaj widzimy niektóre znane przykłady polskiej „двуличной muzyki” i to, jak były one związane z międzynarodową publicznością.

Wśród najbardziej interesujących tematów albumu-kasztany (kasztany), pełne Натацца Зылска, jedna z pierwszych gwiazd wokalnych w tym czasie. Według szczegółowych artykułu, poświęconej jej stronie internetowej naticaat, ona może śpiewać nawet najbardziej banalne piosenki”. Miał talent, uczucia i talent do dramatu.